Z LÁSKY K ŠŤASTNÝM A ZDRAVÝM NÔŽKAM

Doprava nad 70€ zdarma
Vrátenie tovaru zdarma pre registrovaných zákazníkov

Vnútorná dĺžka a správny výber topánky.

Pojem vnútorná dĺžka je v rámci „prístupu barefoot“ tou najdôležitejšou informáciou. Prečo? Pretože topánka nesmie tlačiť a nesmie byť ani príliš veľká. A to platí u detí dvojnásobne. Detská nôžka je veľmi krehká a nesprávna dĺžka by nôžku zbytočne zaťažovala alebo naopak tlačila a mohla by spôsobiť aj následnú deformáciu nohy. Dieťa by nemalo v topánkach zakopávať a ani topánku šúchať o zem. Tomu sa dá však ľahko predísť. Ako? Vhodne zvolenou vnútornou dĺžkou topánky.

Základná premisa je takáto:

DĹŽKA CHODIDLA + VHODNÝ NADMEROK = DOBRE ZVOLENÁ VNÚTORNÁ DĹŽKA TOPÁNKY = SPOKOJNÉ DIEŤA = ŠŤASTNÝ RODIČ 

Dĺžku chodidla zistíme meraním, viac v Ako správne merať nôžku. Pre zvolenie vhodnej vnútornej dĺžky musí však topánka obsahovať aj vhodne zvolený nadmerok.

Čo je to nadmerok?

Nadmerok je voľný priestor, ktorý sa nachádza medzi prstami nožičiek a špicou topánky. Tento priestor je veľmi dôležitý, pretože zabezpečuje možnosť zdravého vývinu nôžky Vášho dieťatka. Nadmerok nemôže byť však veľmi veľký, ani príliš malý.

Teda aký nadmerok je vhodný?

Naše odporúčanie na ideálny nadmerok je v závislosti od typu obuvi:

Aký by mal byť nadmerok u detí, ktoré práve začali chodiť?

Čo sa týka detí, ktoré sa začínajú stavať na nôžky a začínajú robiť prvé samostatné krôčiky, tým by sme odporučili max. 0,5 až 0,8 cm nadmerok a to aj v závislosti od typu topánočky. Väčší nadmerok by spôsobil nepohodu pri chôdzi a následne časté pády pre zakopávanie.

Aká by mala byť vnútorná šírka topánky?

Vnútorná šírka topánky by nemala byť menšia ako šírka chodidla.  Ideálny rozmer je + 0,2 cm, ale nič nepokazíte, ak topánočka bude aj o čosi širšia.

V prípade, že neviete zvoliť vhodný nadmerok, alebo typ vhodnej obuvi, neváhajte a kontaktujte nás mailom a my Vám radi poradíme.

Teraz máme stanovenú potrebnú vnútornú dĺžku a vnútornú šírku.

Rýchle a spoľahlivé vyhľadanie správnej topánky podľa týchto údajov je  oveľa jednoduchšie.  Zadajte ich sem a vyberte vhodnú obuv pre Vaše dieťa.

I LoVE BAREFoOT

PS: Radi Vám poradíme s určením vhodného nadmerku alebo vnútornej dĺžky.

Vyber platidlo
EUR Euro